niedziela, 14 sierpnia 2016

Te fotografie to już historia!

Do tej pory większość publikowanych przeze mnie zdjęć czy widokówek dotyczyło czasów przedwojennego Smolna. Tym razem trafiło mi się kilka zdjęć powojennych. Uwieczniono na nich naszych nauczycieli i ich uczniów ze szkoły w Smolnie Wielkim ( wtedy nazywane Smólno Wielkie).
Pierwsza fotografia to zdjęcie zrobione przed budynkiem ówczesnej Szkoły Powszechnej, która to znajdowała się w budynku po dawnej restauracji Waldimara Schulza.


Kolejna fotografia to zapewne grono pedagogiczne. Kto jednak jest na tym zdjęciu? Nie bardzo kojarzę te osoby. może Wy pomożecie rozpoznać te osoby?
Na tym zdjęciu przedstawiona jest klasa VII wraz z gronem nauczycielskim. Wśród nauczycieli rozpoznaję p. Weronikę Janczałek i p. Sławską ( Lachowicz) oraz mojego wujka- Zbigniewa Wenne. Jeśli możecie, dodajcie coś do opisu tego zdjęcia.Szkoda, że tak mało mam tego rodzaju fotografii, zwłaszcza tych powojennych, świadczących o naszej historii. Na pewno każdy z Was ma w swych domowym archiwum zdjęcia z lat 50-tych czy 60-tych dotyczących naszej wsi czy okolicy. Podzielcie się nimi z nami!

1 komentarz: